Építőkocka: kedvenc elfoglaltságunk gyerekként átöröklődik a felnőtt korunkba is
2021. március 31. szerda
jatek
Felnőttként elmondhatom, hogy számos olyan területet találok az életemben, melyben úgy érzem, hogy gyermekkori önmagam köszön vissza: például emlékszem, hogy nagyon szerettem LEGO-zni. Teljesen odavoltam a különféle színes építőkockákért és többnyire házakat építettem a LEGO-ból és a Duplóból is, berendeztem a kis embereknek a hálószobákat, a konyhát stb. Majd később felnőttként azon kaptam magamat, hogy teljesen beleszerettem az IKEA bútorok szerelgetésébe. A felnőtt LEGO-ba viccesen megfogalmazva.
Sok ilyen esetről hallottam már, hogy a gyerekkori időtöltésekből végül felnőttkori hivatás, vagy hobbi lett. De ha nem is derül ki, hogy valaki őstehetség egy adott területen, akkor is hasznos lehet a finommotorikus képességek fejlesztése miatt, ha a gyermekek kezébe adjuk először az óriás építőkocka gyűjteményünk dobozát, majd a Duplót, aztán a LEGO-t.
A játékboltok kínálatában számos lehetőség nyílik már arra, hogy az ember különféle színben, méretben és kiszerelésben óriás építőkockát vásároljon. Ezt a típust elsősorban a kicsi gyerekeknek szánják, akik még mindent a szájukba vesznek, lenyelnek, illetve akiknek a különböző kemény tárgyak sérüléseket okoznának. Az XXL méretű óriás építőkocka többnyire puha műanyagból, környezetbarát polietilénből készül, azaz az sem jelent problémát, ha a kisgyerek rágcsálja, vagy épp a szájába veszi a játékot. Az óriás építőkocka azon túl, hogy segít a kicsiknek a kézügyességük fejlődésében, még abban is jó szolgálatot tehet, hogy a különböző formákat, színeket megtanítsuk nekik.